hmathers0002 hmathers0002
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

need help these are the questions

need help these are the questions class=
need help these are the questions class=

Respuesta :

Otras preguntas

In winter, the price of apples suddenly went up by $0.75 per pound. Sam bought 3 pounds of apples at the new price for a total of $5.88
can u help plz because i dont get it!!!! 12 The price of a cake is £C. The total cost of buying 20 cakes is £T. Write a formula for T in terms of C. thanks :):)
A machine can produce 27 inches of ribbon every 3 minutes. How many feet of ribbon can the machine produce in one hour? Explain.
what organelle is ridged out layer of a plant cell
at a concert two fifths of the people were men there were three times as many women as children if their 45 more men than children how many people were at the c
What does oba refer to? A. It was the name of the people of Benin. B. It was the name of a Benin trader. C. It was the name of a Benin brassmaker. D. It was the
The second of two numbers is 8 less than twice the first number, what are the two numbers?
Twenty people are going by van to a movie. Each van seats 8 people. How many vans are needed to take everyone? Am I correct with 3 vans?
Deaths response to the "showers" that Hitler used to exterminate the Jews was __________________. Select one: a. anger and explosion b. unconcern and ignorance
Find the cube of 3x-2y-4z