sariehsaintilma sariehsaintilma
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

An electric toothbrush costs $56, including a 40% price markup. What was the cost for the store to purchase the electric toothbrush?
$22.40
$30.00
$40.00
$64.80
pls hurry istg

Respuesta :

Otras preguntas

Which expression is equivalent to -4(8 - 3)?
what mental health issues can nicotine addiction lead to? select 3 options 1. anger2. headaches 3. anxiety 4. mood swings.5. hunger ​
How did the crusades contribute to trade and learning
Please help need this for my grade
Evaluate 3n2 – 2an if a = –3 and n = 4.a.24b.3c. 51d72
Which are features of myths? Select four options. supernatural gods or animals fantastic settings humorous elements that entertain the reader an attempt to expl
Anyone know anything about the great debate In American History?
Find the missing length of the triangle.
2. There is enough food for all of us.is it transitive or intransitive or incomplete ​
Which of the following is an example of a molecule with different atoms? A.oxygen - O2 B.water - H2O D.hydrogen - H2 C.helium - He