3178648 3178648
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$28.955. What is the unit price of the pairs of gloves ​?

Respuesta :

Otras preguntas

A planet has two moons.  The first moon has an orbital period of 1.262 Earth days and an orbital radius of 2.346 x 104 km.  The second moon has an orbital radiu
what is the pH value of MgSO4?
Find the distance between the pair of parallel lines, y = x-11 & y = x-7
8=56 7=42 6=30 5=20 3=? What does 3 equal?
can you tell me what is papyrus?
Write an equation in slope-intercept form for the line: through (-6,3); horizontal
A gourment shop wants to mix coffe beans that cost $3.00 per pound with coffe beans that cost $4.25 per pound to create 25 pounds of a new blend that cost $3.50
goitre is rare among people living in coastal areas. find a reason behind this phenomenon.
Complete these ordered pairs for the equation: y = 3x - 6 (0,__), (__,0), (1,__)
why a c is advantageable than dc