hus10834
hus10834 hus10834
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

1. A grocery store sells salmon for $7.84 per pound. What would be the cost of 2 1/4
pounds of salmon?

Respuesta :

Otras preguntas

What times what equals 15
Suppose a log's mass is 5 kg. After burning, the mass of the ash is 1 kg. explain what May have happened to the other 4 kg.
why do you think jefferson went to such lengths to emphasize this distinction
Round to the nearest whole number: 67.24
How Did Early peoples arrive in the americas?
What is the greatest whole number that rounds to 54,300?
how do you know that 35x5=5x35 without finding the products?
what were some of the changes in Puritan society
What is a metropolitan area like
What is the difference between research in the field and in the laboratory