brittnursey brittnursey
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Protein bars come in a 4 pack box or a 12 pack box the 4 pack costs 7.68 and the 12 pack costs 22.32 which box is the better

Respuesta :

Otras preguntas

lets see who can answer this with no hesitation and of course in return I'll brainlist you.calculate the price to be paid after:a 24% mark up on $24​
a glass beaker has a mass of 50g. a liquid of density 1.8g/cm3 is poured into the beaker until it reaches the 200cm3 mark. calculate the total mass of the beake
How did executive powers increase during the civil war?
What three purpose did the Bringing Them Hone report achieve?
I NEED HELP ASAP!!! I'LL GIVE BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER!!!
2y - 2x = 8y + 6x = 11If (1,5) is the solution to the system of equations above, what is the value of 5y?​
What is one change that Golden expects to see in public transportation?
Which of the following statements about developing a personal fitness program is NOT true? A. When developing a personal fitness program, it is important to im
Select the two figures that are similar to the 10 by 4 figure that is shown.
A membership at a yoga studio costs $35 per month. Write an equation for the cost of the membership, c, that you pay if you keep your membership for m months Ho