yannikakisperez yannikakisperez
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jerry has 4 1/2 cup of strawberry he use 3/4 cup of a strawberry to make a breakfast smoothie he wants to use the remaining strawberry to make pancakes if he takes 1 1/4 cup of strawberries to make one pancake how many pancake can he make.

Respuesta :

Otras preguntas

a giraffe can run up to 46.93 feet per second. how far could a giraffe run in 1.8 seconds? Pears cost $0.92 per pound and apples cost $1.10 per pound. Mr.Bonill
Complete the equation that is related to the given equation. m – 18.2 = –58
Why did the United States look to the pacific for new markets
describe the organization of the constitution using the words preamble article and amendment
what is the difference between mean and median in kid frendly words
which of the four regions of thailand gets the least amount of rain ?how do you know?
Osmosis occurs through water channel proteins called
At noon the outside temperature was –5°F. By 4 p.m. the same day, the temperature had dropped 13°F. What was the outside temperature at 4 p.m.? At 4 p.m. t
167.4 and 167.462 which one is greater
why is it helpful to write a number as a product of primes