elkemaclellan elkemaclellan
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

at the lone butte ranch 6 goats and 5 sheep sell for 305 while 2 goats and 9 sheep sell for 285. Find the cost of a single goat and a single sheep.

Respuesta :

Otras preguntas

The ash produced by the burning paper has much less mass than the mass of the original paper. Was mass conserved during this change? Explain your answer.
all relations are functions true or false
What sacred writings describe the early history of the Hebrews?
Throughout history, a basic purpose of government has been to provide (1) equal rights for all people (2) laws to maintain order (3) representation for all soci
"Zachary invested $50 and was able to triple his money in two years. Kayla also began with $50 in investments, and was able to cube her money in two years. Who
what is 8(n-4)-4n =8-n equal to
Expression in eponential form 7x7x7
When was the final loss of Jerusalem for the European forces? -The Crusades
Which of the following is an example of an adaptation? A story presented as a play A movie review A story presented in its original form A literary analysis
What is the decimal for 87 24/25