almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
5,149 pounds of sawdust for $1,132.78
4 tons of sawdust for $2,800.00

Respuesta :

Otras preguntas

Please answer I need help, thank you <3
please help, i need to raise my grade solve for v​
Solve the equation. If there is no solution, select no solution. | b | /2 + 5 = -7
Describe two products developed by the Texas-based company Texas Instruments in the 1970s.
Select the correctly capitalized sentence. Mr. Johnson always takes the day off on flag day, which is celebrated in june. Mr. Johnson always takes the day off o
Describe convection?
Sandy spent 5​% of x hours at her​ part-time job. What is x if 5​% of x is about 44 ​hours? Explain how you estimated and which property of equality you used to
What is the slope? Simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or integer.
Prove that the sum of 3 consecutive numbers is always a multiple of 3
I will give brainliest answer