20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

Write a letter to a mother who congratulate with 8 march pleaseee in 10-15 sentences pleaseeeee
What force makes cold water sink toward the ocean floor? a. global winds c. gravity b. the sun d. the Coriolis effect ASAP
ernesto loved the traditional thanksgiving dinner, especially
prove that f(x)=x+3/2 and g(x)=2x-3 are inverses
Which of the following equations has a graph that crosses the y-axis at a point lower than y=2x^2-1 A.y=-3x^2+1 B.y=3x^2-3 C.y=-3^2-1 D.y=-3^2+3
what is 4(2(329)) LIKE i have no idea how to do that
HELP PLEAAESEEEEEEeee
Which statement best describes the US Constitution?The US Constitution is superior to state law.The US Constitution can never be changed.The US Constitution exp
i need help with this question
need correct answers as fast as possible, thanks