beatriz00
beatriz00
11-01-2023
Mathematics
contestada
Anyone knowwwwwwwwwwww
Respuesta :
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
The unit cost, in dollars, to produce bins of cat food is $3 and the fixed cost is $6972. The price-demand function, in dollars per bin, is p ( x ) = 253 − 2 x
Which facts could be applied to simplify this expression? Check all that apply. 5x + 3y + (-x) + 6z A. To add like terms, add the coefficients, not the variable
Can I get an answer and a how to solve this??
. Find the value of 3 degrees A. 1 B. –3 C. 0 D. 3
Point M lies between points L and N on . If LN = 12x + 16, what is the length of in units? 16 units 40 units 48 units 64 units
Write y + 1 = –2x – 3 in standard form. Question 8 options: a) x + 12y = −2 b) 2x + y = -4 c) -2x-y = 4 d) y = -2x-4
At last he saw the feathers floating on the water. "IIl-fated arts!" he lamented, wishing he had never possessed the skill to allow them to fly. Which word best
What happens when temperature is increased in a reaction?
make a table of ordered pairs y=-1/3x+4 by substituting 0 for x and y
How do I round 13,870 to the nearest ten-thousand.