konstynce518 konstynce518
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

a package of 6 pairs of insulated costs ​$40.74 . What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

Otras preguntas

A person has 100 light bulbs whose lifetimes are independent exponential with mean 10 hours. If the bulbs are used one at a time, with a failed bulb being repla
why is science so difficult for me? like, am I slow?
1. Use three units multipliers to convert 1520 meters to feet. 2. Find the number that is 27 greater than twice the opposite of itself. 3. Write 420 as a produc
In the United States there is a separation of church and
Under the Constitution of 1789, states received the same number of Senators but a variable number of Representatives based on population size. Which selection b
Please help me solve these problems
in the equation 25,000,000 - x/25,000,000 = 0.6, what is the value of x?
If a public opinion survey reports finding that a particular candidate is supported by 60 percent of voters and that there is a 95 percent chance that support f
How much warning do coastal communities generally have before a tsunami
the simple interest on a loan of 200$ at 10 percent interest per year