purplewolf37546389 purplewolf37546389
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Christine went shopping and bought each of her ten nephews a gift, either a video costing $14.95 or a CD costin $16.88. She spent $161.08 on the giftsHow many videos and how many CDs did she buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Triangle ABC with vertices A(3, -1), B(0, 8), and C (-3, 1) is reflected so that A’ is now (3, 1). What was the reflection, and where are B’ and C’?
A cylinder has a volume of 825.192 cubic centimeters. The diameter of the cylinder is 12 cm. What is the height of the cylinder?
A type of grass is planted in someone's backyard to look visually appealing but has a toxin that prevents local animals from successfully eating it. This new gr
A. al manara company sells its single product for $ 30 per unit . the contribution margin ratio is 45%; and fixed costs are $ 10,000 per month. required if al m
Pls answer this no hacker ok pls real answer in esp​
please help with this
Sara bought 12 pencils for $1.44. What is the cost per pencil?
I really need to know the answer it will help
The risk of major depression and bipolar disorder dramatically increases if you.
What are the hazards of sodium chloride