sony774 sony774
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

Annie bought 3/4 kg of cocoa powder Which cost $12.92. per kg
Estimate the cost.
Find the exact amount of Money She had to pay.

Respuesta :

Otras preguntas

What was President Johnson's broad program of domestic policies called?
If jackie drives 45 miles in 3/4 of an hour, what is her average speed in miles per hour?
What are some facts about the Ural Mountains?
What are the harmful effects of microorganisms?
What are some facts about the Ural Mountains?
What are five consequences of World War I? Write your answer in an essay of at least 125 words
How many ways can the letters of the word ORGANISM be arranged so the third letter is G?
3/4 of students in your classroom listen to rap music only. 1/2 of these students are boys. What fraction of students in your classroom are boys who listen to
A recessive allele t is responsible for a condition called distonia. A man who has this condition marries a woman who doesn't. One of their four children has th
Two friends leave school at the same time, Sarah is heading due north and Beth is heading due east. One hour later they are 10 miles apart. If Sarah had travele