blancawendolyn8715 blancawendolyn8715
  • 11-02-2024
  • Mathematics
contestada

D={d l d es una letra de la palabra "recursos"} y E ={e l e es una letra de la palabra "producción"} identifica cuál gráfico representa a los conjuntos​

Respuesta :

Otras preguntas

Tony and Lauren are designing a soccer Uniform they want to use two colors on the shirt their choices are green, orange, yellow, purple, blue, and silver. How m
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
How do I factor x^2+4x+20
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
CAN U PLZ ANSWER IT? You can use this formula to work out total pay, £T, each week. T=RH £R is pay for one hours work. H is the number of hours worked. Find T w
Given the two triangles are similar, what are the values of q and t? Round to the nearest hundredth.
What's the reciprocal of 3 over 5?
Given that cos (x) = 1/3, find sin (90 - x)
What's the reciprocal of 3 over 5?
Write your expression that uses partial products to multiply 8×64