janmarsinko7587 janmarsinko7587
  • 11-03-2024
  • Social Studies
contestada

________ is online arguing, often used with vulgar and offensive language to denigrate another person?

Respuesta :

Otras preguntas

1. Jemima wants to make chocolate chip walnut brownles. Chocolate chips come in a 12oz bag that costs $3. Walnuts come in a 4oz bag that costs $2. If Jemima nee
The mental standpoint from which something is considered, understood, and evaluated is __________. A. an objective B. a perspective C. a fact D. an outline Plea
A charity is selling brooms to raise funds. Each box has 10 brooms. Each broom is sold for $ 15 . If the charity earns $ 50 profit for each box of brooms, how m
I need help pls! A group of hikers park their car at a trail head and hike into the forest to a campsite. The next morning, they head out on a hike from their c
do you consider scout force geniuses of their own craft​
24 pencils cost $1.20, how much will one pencil cost? 4.5 pound of apples costs $22.50. What is the unit price?
3 of 12 Assessment: Force and Motion CBA Four students recorded the time it took them to walk to school from their homes as shown in the table below. Student 1
rewrite the function by completing the square. f(x)=x^2-9x+14​
Active to passive One day the old man shot the bird.
Why might many Americans be fearful of a Goldwater presidency?someone pls help me​