memecraftgamez
memecraftgamez memecraftgamez
  • 11-03-2024
  • English
contestada

an affix is the part of the word that exists as a word on its own.
True or False

Respuesta :

Otras preguntas

Which is the better deal? $4.09 for 4 kg $6.19 for 6 kg
Can anyone please write a summery of everything that happened in the Great depression?
sí Toño del mes de enero compró 13 Chetos flamin' Hot con $156 cuánto pagará por 36 Cheetos flamin' hot​
If 2 inches equals 20 miles on a map, then how many inches will represent 120 miles
the diagnoal of a rectangle is 25 inches and the width is 15 inches what is the length
How many degrees was the figure rotated?
Ivan will rent a car for the weekend. He can choose one of two plans. The first plan has no initial fee, but costs $0.90 per mile driven. The second plan has an
PLS help I will give brainliest​
How does the text MAINLY address the issue of the legality of Jefferson's purchase?
Artículo de opinión de los valores sociales