JayJayTheHero7696 JayJayTheHero7696
  • 12-03-2024
  • Business
contestada

Suppose that Joe consumes smoothies and pizzas. The price of smoothies is 5 per unit and the price of pizzas is10 per unit. What is the total cost if Joe consumes 3 smoothies and 2 pizzas?

Respuesta :

Otras preguntas

what is? 3.44 rounded to 1 decimal place12.09 1 decimal place18.39 1 decimal place44.347 1 decimal place82.383 1 decimal place49.2532 1 decimal place
Does Lady Macbeth die in Shakespeare's play? If she does, is it suicide?
What is the are of the polygon below?
An advertisement for a new model of luxury sedan would target ________??1.new drivers2.families 3 businesses 4.professional  adults
what are some short term effects of earthquakes?
what is the 52nd number of pi?
The sum of a number and 3 times the same number is 100. What is the number?Equation: Solution:
What is :(49^x)(7^x^2)=2401^2
what was the most common jobs in 1800
A car uses one gallon of gasoline for every 20 miles it travels. If a gallon of gasoline costs $3.98, how much will the gas cost, to the nearest dollar, to trav