sweetanely11
sweetanely11 sweetanely11
  • 12-08-2018
  • Mathematics
contestada

Six bagels cost $10.50. How much does each bagel cost? Explain.

Respuesta :

villarrealjustin222 villarrealjustin222
  • 12-08-2018

Each bagel is $1.75. You can figure this out by dividing 10.50 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of the indicated angle to the nearest degree
Pls help lol this is so confusing will give brainlest
My sister ..........her homework. *(A) finish(B) finishes(C) don't finishes(D) finishs​
(08.01 LC) Two lines, A and B, are represented by the equations given below: Line A: x + y = 2 Line B: 2x + y = 4 Which statement is true about the solution to
The height of a triangle is 2 cm less than its base. The area of the triangle is 40 cm². What is the measurement of the base of the triangle? 6 cm 8 cm 10 cm
EXPERT HELP: EXPLAIN THE ANSWER PLEASE
You look through a microscope and see a cell which has a membrane bound vacuole, mitochondria, and a nucleus. You infer that the cell must be..... A. planaria B
how are characteristics of electromagnetic waves affected by medium
ill mark btainlist pllssss helpp
Can someone please help me? List the 4 basic reasons for imperialism and give a specific example for each one.