bashamfarmgirl
bashamfarmgirl bashamfarmgirl
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

Need Help please with this one!

Need Help please with this one class=

Respuesta :

altersternsc
altersternsc altersternsc
  • 11-09-2018

$46.25; Since there are no variables (no numbers that could change, such as how many family members they have), you can simply add them all together to find your answer.

18.00+16.50+11.75

$46.25

Answer Link
eristhestar
eristhestar eristhestar
  • 11-09-2018

To find the answer for this problem you would need to add $18.00, $16.50, as well $11.75 which equals $46.25.

Answer Link

Otras preguntas

What type of businesses are open "24/7"? Will mark brainliest!
PLSSSSSSS HELPPPPPPP I WILL GIVE BRAINLIESTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLSSSSSSS HELPPPPPPP I WILL GIVE BRAINLIESTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLSSSSSSS HELP
What is the final step in reading comprehension?
Order from least to greatest -5, -3, -2.6, 3, 0,-15 , sorry for my english
OKAY HERS WHAT I NEED HELP WITH LOL
Why are larger commercial farms replacing smaller ones in the United States? A. Many small farms benefitted from decades of increased profitability and have e
Write an algebraic expression for The product of w and 5
evaluate: -4f, when f = 2
Help anyone please im confused
What is the answer??