shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

Use the exponential regression equation that best fits the data (10,4). (12,20), (13,35), and (16,300) to estimate y when x = 15. A 53.1 В. 97.2 C. 146.7 D. 254
All of the following are FDA approved health claims, except for _______. low-fat diets may reduce the risk for some types of cancer diets high in saturated fat
The Native Americans felt that the land______
Danielle wants to buy a magazine for $11. The sales tax is 5%. How much would the total cost of the magazine be with tax included?
PLEASE HELP ME WITH GEOMETRY
Please Help Me! Solve for x. Round to the nearest tenth if necessary.
pmdndnd xsnssssjs cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Mention two or three subgenres that are not covered in the lesson.
Pick the form of the verb pedir in the imperfect tense to complete the sentence. De niña, tú pizza cada fin de semana. pedías pedia pedian pediamos
Most rain falls _____________________. on land in freshwater lakes, rivers, and streams on the oceans on the polar ice caps