samibustamantep92356
samibustamantep92356 samibustamantep92356
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

Pears cost $0.92 per pound and apples cost $1.10 per pound. Mr. Bonilla bought 3.75 pounds of pears and 2.1 pounds of apples How much did he pay for the pears and apples?

Respuesta :

lilbeast2002 lilbeast2002
  • 12-10-2018
0.92 x 3.75 =$3.45 for pears
1.10x 2.1= $2.31 for apples
Answer Link

Otras preguntas

What organelle is responsible for cleaning and removing waste
4x+12y+4z=-16 12x-12y+8z=8 4x+12y-4z=0 ​
Given: f(x) = 2x + 5 and g(x) = x2 and h(x) = -2x h(g(f(x))) = _______
The square root of 130 falls between _____ and _____ but it's closest to _____
What is .33 converted to a fraction in simplest form
Find the indirect object in the sentence below. My new shoes gave me blisters..
Choose the correct conjugation of ser or estar for each sentence. . el profesor en el aula? 1 Está 2 Es
Help needed ASAP will give BRAINLIEST
Find the volume of the sphere. Use 3.14 for it. Round to the tenths if necessary. Don't forget to include your label in the answer. Use ^ to show an exponent.
does anyone know these?? please help :(