jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Because a four leaf clover is hard to find, it is considered a lucky symbol. true or false.
what's this answer???
five less than a number is at least -28
which part of speech is the underlined word? it's peaceful to sit among the trees. a. preposition b. adverb c. verb d. adjective (among)
What are the solutions of x^2+6x-6=10?
true or false. a friendly audience is likely to be less sympathetic to your argument
Shannon drew the line of best fit on the scatter plot shown below: A graph is shown with scale along x axis from 0 to 10 at increments of 1 and scale along y ax
You filled out the medical questionnaire and gave it to your new doctor. The doctor reviews the form and then discusses a course of action. MEDICAL HISTORY Par
Translate the word phrase into a variable expression. eight less than the quotient of x and 3 A. 3x – 8 B. x/3 -8 C. x-8/3 D. 8-x/3
Voltage = 18v. Current = 36 amps resistance =?