hannasavan9697 hannasavan9697
  • 10-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

Respuesta :

xXRavenStormXx
xXRavenStormXx xXRavenStormXx
  • 10-11-2018

Since the total price is $3.60 you need to divide by 4 because $3.60 is the total price for four muffins. Your answer will be 0.90 cents each

Answer Link

Otras preguntas

angel dfg and angel jkl are complementry angels, m angel dfg = x +5 and m angel jkl = x-7. find the measure of each angel
The shadows of the shipsRock on the crestIn the low blue lustreOf the tardy and the soft inrolling tide.A long brown bar at the dip of the skyPuts an arm of san
2 Consider the line y = - 3*+1. Find the equation of the line that is parallel to this line and passes through the point (9,-6). Find the equation of the line t
If you serve 6 oz cups of soda how many servings can you pour from a 2 liter bottle? (32 fluid oz. = 1 qt. and 1 liter = 1.057 quarts)
9.What is the mean of the following set of numbers: 20, 18, 27, 23, 26, 24?​
How has GIS changed how we transport ideas?
If you help me on this assignment, then I will give them brainliest.
A 60 kg person runs up a 30° ramp with a constant acceleration. She starts from rest at the bottom of the ramp and covers a distance of 15 m up the ramp in 5.8
why does θ = 270° when sinθ + 1 = 0, such that 0° ≤ θ ≤ 360°
What are the disadvantages of centralization of authority