angie4917 angie4917
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

A sign at grocery store read 4 apples for 0.82 what would be the cost pr applel

Respuesta :

freya67 freya67
  • 12-11-2018
To complete this question, you would do
[tex]0.82 \div 4[/tex]
this equals 0.205 per apple, or 0.21 if rounded to 2 decimal places
Answer Link

Otras preguntas

Which environmental problem is affecting Tuvalu? A. Drought B. Climate change C. Deforestation D. Desertification
cuanto es un feet en ce centimetros
Which artist was the first to break with the artistic tradition of the Middle Ages and one of the first to use the fresco technique? The figures in his painting
Why would the government provide money to people who can't pay for medical expenses? A. To be sure consumers are not cheated B. To create economic growth C. To
name the part of the eye that regulates the size of the passage through which light enters.
Japan agreed to Commodore Perry’s trade treaty terms because of the _____.
The us economy received all of the following benefits as a result of technology advancements during industrialization except
Which environmental problem is affecting Tuvalu? A. Drought B. Climate change C. Deforestation D. Desertification
use the commutative property of multiplication to write a related number sentence 4×9=36
What is the purpose of this test for universities?