df6805594 df6805594
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

Express $112 for 14 hours as a unit rate.
A) $112/week
B) $14/hour
C) $8/hour
D) $6/hour

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-11-2018

C is the answer because 14 times 8 equals 112, the amount of money you'd get at 14 hours.

Answer Link

Otras preguntas

__________ is setting a price for products that must be used along with a main product, such as blades for a razor and games for a video-game console.
When using ph paper, the ph of a solution can be determined by looking at the _______ of the paper?
What was the decision of the u.s. supreme court in the case, korematsu v. united states?
In which sentence do the subject and verb agree? a.Gold and platinum is very expensive. b.The two boys knocks at the door. c.The price of this dress are reasona
Someone please help
Leesha has finished pouring 450 cubic feet out of a total of 2,200 cubic feet of concrete. what percent of the job has she completed?
Graph y=x^3+6x^2+8x
Of the bonds c-n, c=n, and c≡n, the c-n bond is ________. of the bonds c-n, c=n, and cn, the c-n bond is ________. strongest/longest strongest/shortest weakest/
Which disease has a vaccine that will prevent some forms of the disease
Why did the dutch settle new amsterdam