Alexakeke Alexakeke
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

Kevin filled up his 14-gallon gas tank for $29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

donthave47donthave donthave47donthave
  • 10-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation: You just divide 29.26 dollars by 14 and get the unit rate of ..

2.09

Answer Link

Otras preguntas

# Activity 1 # This activity has the objective of practicing # how to write if statements. # For this example there are four kinds of flowers: # 1. Blue and sma
Raul inherited an annuity worth $4,629.10 from his uncle. the annuity will pay him seven equal payments of $800 at the end of each year. the annuity fund is off
If the magnitude of the sum of two vectors is less than the magnitude of either vector, then?
Describe how the variables in the given equation are related. p= k q r t / s
You and your friends are picking up videos at a video store. You have selected 7 videos but will only have time to watch 3 videos together. How many diffe
blank is not required for strict liability crimes
. ajax corp's sales last year were $415,000, its operating costs were $362,500, and its interest charges were $12,500. what was the firm's times-interest-earned
Statements that can be relied on with a fair amount of certainty and can be observed objectively are known as.
Just exercice4 Please I have to go to school
Written protocols describing the specific care an emergency medical responder is allowed to provide include:_______.