samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

I have a few questions about my mental health: What does it mean if I'm afraid of being taken, but don't know what would take me? What could cause me to think o
Who created ""scientific management?"" A. James Watt B. Eli Whitney C. Henry Ford D. Adam Smith E. Frederick W. Taylor
Chris sale has won 60% of the games he pitched. If he pitched 35 games how many did he win!
1) Illustrate how the type of work that he or she does influences a person's lifestyle. For example, contrast a farmer, a factory worker, and a schoolteacher. 2
What is the distance between (-1,4) and (2,0)
2x=12 show how you got the answer
19 dived by what gives you 6
Why was the 15th Amendment needed?
how many particles would one mole of NaCl have in solution​
Guinevere is___ earnest in her regret betraying Arthur. for