prttyqueennayy prttyqueennayy
  • 12-12-2018
  • Mathematics
contestada

What Is the Answer To number 1 ?

What Is the Answer To number 1 class=

Respuesta :

2018bbenzenhafe
2018bbenzenhafe 2018bbenzenhafe
  • 12-12-2018

Answer: 4 apples for $3.64


Step-by-step explanation:

The best buy is going to be the one that costs the least. To figure this out, you divide the number of apples by the price. (do not round)

4/3.64=1.09

9/8.01=1.23

14/12.43=1.12

24/21.12=1.13

As you can see, the 4 apples for $3.64 is the better choice since the number is the least.

Answer Link

Otras preguntas

If three quarters of a number decreased by twenty is equal to eighty two, what is that number?
Can anyone help meee?
Which word contains a suffix? rerun undo readable O umbrella
Why would a person be considered an "outlier"?a. if they had a different opinion than ninety-five percent of the nationb. if they had the same opinion as ninety
The howl of the wolf could be heard on the moon. “What figurative launguage is it”
What problems did Chinese aristocracy cause
Question 1 < > When f(x) = 4x2 + 3x + 1, evaluate f( - 2) f( – 2) Question Help: Message instructor Submit Question How do we work this? I cannot figure
Lisa is cooking muffins. The recipe calls for 7 cups of sugar (s). She has already put in 2 cups. How many more cups foes she need to put in? Do not put any spa
Angles 1 and 5 are what type of angle pair? *
What do each of the food groups contribute for major nutrients