sarahfasusi
sarahfasusi sarahfasusi
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME I NEED HELP

PLEASE HELP ME I NEED HELP class=

Respuesta :

tinapham99999
tinapham99999 tinapham99999
  • 15-01-2019
There's this many Packages and this many cans in each package right? All you have to do is multiply the number of cans and the number of packages to get the total number of cans.

For the cost is the same thing. If you know the cost is this much, multiply the amount of packages×The cost of each package which will give you the total cost. Good luck
Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK YOU BRAINLIEST
(57 + 4) x 4 - 16 I need this for my math test
which is an example of a vector quantity A.time B.speed C. acceleration D. distance
dives from a platform that is 5 meters above water. dive takes her 2.5 below the surface of the water. How far does ​'s dive take ​?
The box-and-whisker plot below shows the test scores for the last quiz. What is the interquartile range? IS 40 50 60 70 80 90 100
5-6x.8571 = 8x8571 + 17
Jacob makes $3600 a month, he spends 40% of his income on his mortgage. How much money does he spends? A. $400 B. $1440 C. $440 D. $820
what number is greater than -4 but less then -2​
read the paragraph clicker a top to underline words that are synonyms of the upcoming city council meeting members will infant 8 to debate they will discuss whe
Which two states are created during the Civil War?