kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

How to use exponents
To find 19+11+37 when he added 19 and 11 then he added 37 to the sum what property did he use
is when one mixture is dissolved in another
3/5 + 3/7 = it a Fraction problem
How do metaphors and extended metaphors differ? A. While a metaphor is limited in length, an extended metaphor is developed over the course of a poem. B. While
what is the gcf of 12,30
Santiago hopes to buy a 4 horse trailer for about $12,000. Describe all the numbers that when rounded to the nearest hundred are $12,000
what is 6 dividing 938 showing work
The figure below shows the quotient of Fraction 2 over 5 divided by Fraction 1 over 10.
On the morning of July 15, 2006, fourteen school buses were vandalized. The buses, property of Walt Whitman Middle School, were parked in the "bus barn" on cam