santaclause6
santaclause6
13-01-2019
Mathematics
contestada
what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50
Respuesta :
reedersethanox20rc
reedersethanox20rc
13-01-2019
£42.50 because you just need to times the 2.50 by 17
Answer Link
appooshps4
appooshps4
13-01-2019
Amount=17
cost per kg=2.50
Therefore total amount= 17×2.50=42.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
1.How can communities take an active role in protecting source water from contamination?
Select the correct answer. The ages of the people who attend a weekly yoga class at the local yoga studio are shown in the table below. \begin{tabular}{|l|l|l|
. After reviewing paraphrasing here, which of the following passages would be considered an appropriate paraphrase of the passage from Feldman (2013)?
a. How much did the temperature vary in each city? b. For the month of March in Lethbridge, the average high was 6.0°C and the average low was -6.5°C. For Hali
Un número es la tercera parte de otro, si ambos se aumentan en 10, el mayor será el doble del menor. Determina los números.
why are rights so important, sought after, and controversial?
How do a words letters make it easier or harder for students to blend or segment ?
A circular can has diameter of 3ft and 2ft height what is the volume
rights (noun)Definition entitlements or freedoms that are protected by lawExample Contracts protect the rights of both parties involved, ensuring that they are
Question 1 of 10Composers choose instrument combinations when orchestrating a piece.A. TrueB. FalseSUBMIT