Claycsampson6483 Claycsampson6483
  • 13-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jake purchased a box of 1000 candy guitar lollipops to sell in the bakery for 20.00. How much did he pay for each lollipop

Respuesta :

MrSmoot MrSmoot
  • 13-02-2019

Answer:

2 cents

Step-by-step explanation:

He paid $20 for 1000, so if you divide $20 by 1000, you get how many he paid for each lollipop.

$20/1000    =   $0.02  per lollipop

Answer Link

Otras preguntas

5. What happens when a country has a mixed economy? A. There is a blend of big and small industries. B. The people can choose whether to work or not. C. Some b
Convert 7 6/7 into an improper fraction.
How does the capacitance of capacitor vary with the dielectric resistant of a medium
InformationHow did the discovery of isotopes disprove one part of Dalton's atomic theory
Write a paragraph about the importance of a community work in which you want to be involved in.​
Help me please Will give brainlist
What is indirect program memory addressing? Explain the working of the following instructions? a) JMP AX b) JMP LIST[DX] c) JMP NEAR PTR[DI+3]
Answer ASAP XD OvO please
please help doesn’t have to be 3 paragraphs!!
Sustainable practices can help us protect the environment while still meeting our basic needs. O True O False​