arahman9081 arahman9081
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost? $

Respuesta :

maksims325 maksims325
  • 10-05-2019

Answer:

42.84

Step-by-step explanation:

3.57*12=42.84

Answer Link

Otras preguntas

who created the camera
What does a cell wall look like
how do you solve even number between 300 and 400 it is divisible by both 5 and 9 how you solve it
Wich enlightenment philosopher introduced the idea that people enter a social contract with the purpose of maintaining order in society
what might happen if cells divide uncontrollably
The inhabitants of a small island begin exporting beautiful cloth made from a rare plant that grows only on their island. Seeing how popular the small quantity
A collection of dimes and nickels is worth $6.60. There are 96 coins in all. How many of each coin are there __dimes __nickels
4x+2y=34;10x-4y=-5 I Need Help
The petrol tank at the local service station has a capacity of 6000L. It is 66.06 percent full. How many litres of petrol are needed?
the scone recipe calls for 3 3-4 cups of flour. if Charlotte wants to cut the recipe in half, how much flour should she use?