Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

1. Approximately how long does the Lunar Cycle fake to complefe all phases of the moon one time?
Does anyone know the answer?
Compare the first ionization energy of sodium to that of potassium
A scientist wanted to find out if runners finished a race faster if they ate beforehand. The scientist had four runners eat a meal and then complete a race. A f
what is deposition in physical science
A balloon of helium was put in the freezer at -23°C. Its volume at this temperature was 2.5 liters. It was removed from the freezer. Eventually, it reached a te
he Statue of Liberty is approximately 305 feet tall. If the angle of elevation of a ship to the top of the statue is 22.9 degrees​, how​ far, to the nearest​ fo
It appears that George is running a profitable business. George is aware you are in an MBA Managerial Finance class and comes to you for advice on his working c
The surface area of a sphere can be approximated as follows:Surface area = 42where ris the radius of the sphere;TI is a constant that is roughly equal to 3.Usin
What is 52 tens and 3ones in standard form