jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

the value of 9 - ( -7 ) is
What elements makeup bleach?
Can someone plz help me
Many homes in rural america are heated by propane gas, a compound that contains only carbon and hydrogen. Complete combustion of a sample of propane produced 2.
HELP ME PLEASE!!ONLY ONE QUESTION PLEASE NUMBER FOUR!
How much carpet can a carpenter install in 2hours if the works at a rate of 2/3 square yards per 1/6 hour
What is the number for 56,700
A rectangle's length is 12 inches greater than its width. If the perimeter of the rectangle is 72 inches, find the length. (all answers are given in inches.)
PLEASE HELP MEEEEEEE
What is the difference between finding the square root and finding the cube root of a number ?