greenhusky
greenhusky greenhusky
  • 11-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can any one answer this please

Can any one answer this please class=

Respuesta :

chloephillips125
chloephillips125 chloephillips125
  • 11-09-2019

Answer: 10.6

Step-by-step explanation:

divide the number she spent (2.65) by the amount the store charges per ounce (.25)

2.65/ .25 = 10.6

Answer Link

Otras preguntas

how to simplify 75/100
write 24 as a product of its prime factors. Find the lcm of 18 and 24
simon sold 72 packages of popcorn. there are 9 packages in each box. if he has delivered 27 packages,how many boxes does Simon have left to deliver?
Bill and Mary went to the farmers market to buy fruit for their lunch at school next week. Bill bought 5 apples. Mary bought 2 apples and spent $1.86 for a cont
what is the mass of an object weighing 63 N on Earth?
•explain the U.S. Senate's opposition to the Treaty of Versailles
Tina has stacks of 5 cds on each of the 3 shelves. How many cds does she have in all?
What is the adverb and what does it modifies in the sentence: Oklahoma is not the Chrokee' original home.
A major volcanic belt known as the ______ circles the Pacific Ocean.
how many fractions are equivalent to 4/5?