lyricajani
lyricajani lyricajani
  • 12-09-2019
  • Mathematics
contestada

If you buy 15 bags of grass seed which cost $8.29 each, what is the total cost? $87.05 $82.90 $127.50 $124.35

Respuesta :

pitviper121903 pitviper121903
  • 12-09-2019

Answer:124.35

Step-by-step explanation: if you times 8.25 by 15 you will get the answer of 124.35

Answer Link
Nonportrit
Nonportrit Nonportrit
  • 12-09-2019

In order to get the answer to this question you could rather multiply $8.29 by 15 or you could add 8.29 15 times.

[tex]1b=8.29[/tex]

[tex]15\times8.29=124.35[/tex]

[tex]=124.35[/tex]

Therefore your answer would be the fourth option "$124.35."

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. What is the Inverse of function ? or + 11 o OA. 1-16x) = for + 11 B. 1-11) OC 7-1(1) = 10r 110 OD. 1-11) = 9: 199 91 + 11 10 Reset
Standard solar panels transform 3,600,000 J of input light energy into 720,000 J of useful electrical energy. The new solar panels that mimic butterfly wings ar
Question 7 of 22 Which of the following led to the breakup of the Standard Oil trust? A. World War I B. A book by a muckraking journalist C. A new type of fossi
What did I do wrong?
help me please-----------
Balanced diet is required for sound physical and mental development. Justify the statement.​
Viết một đoạn văn kể về kì nghỉ của bạn
Simplify 2 * 10^3 and 2^3 * 5​
Is square root of 200 rational or irrational
can yall please help me w/ this​ thank you