LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

This is .............. child, Javier. a) a Mary and John's b) Mary's and John's c) Mary and John's d) a Mary's and John's
Evaluate the accomplishments of at least two african american leaders during the progressive era.
1. Which statement best describes the effect of the line "I have vacillated between fury, panic, sadness and confusion" in paragraph 1? A.It makes the reader i
1. Describe in detail a recent argument or disagreement you have had with a parent or friend. Discuss how a proponent from one of the six approaches in psychol
Personajes del cuento cazadores cazados
Identify which authors that wrote about gender/racial inequality. Choose all that apply. SteinbeckFrostHemingway
If an object was traveling horizontally off a cliff at 9 m/s for 7 seconds, how far did it go?
lapter 1 Assignment 1 24 96 Ints eBook Print References Place the term into the appropriate sentence describing the components of a health promotion and disease
Leo read Berger's essay while conducting preliminary research on the conservation of animal species. What is the next step Leo should take to find a research fo
What mythological creature is known both for its humongous size and for its role as a mediator?