yyee027
yyee027
13-11-2019
Mathematics
contestada
i need a lot of help please 55 POINTS
Respuesta :
cianawillis
cianawillis
13-11-2019
Answer:
4
Step-by-step explanation:
You multiply how much each !if cost to get to 132.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
You have at most $20 to spend at an arcade. Arcade games cost $.75 each, and snacks cost $2.25 each. Write an inequality that represents the numbers of games x
[Related to the Economics in Practice on p. 102] In. 2014, the Spanish government passed a law to change a regulation,known as the "Beckham law," on foreign ath
If 3x = 7y, what are the following ratios? 3y:x
Use what you know about meiosis to explain Mendel’s law of segregation and law of independent assortment.
David helps the orchestra improve on a daily basis. When required, he spends personal time with the members to help them achieve their full potential. At the en
You are driving home from school steadily at for 180 km. It then begins to rain and you slow to You arrive home after driving 4.5 h. (a) How far is your hometow
In order to burn calories and lose weight, Vera is trying to incorporate more exercise into her busy schedule. She has several short exercise DVDs she can compl
Francis paid $36.54 for a computer software program after a fifteen percent discount was applied to the original selling price. What was the original price of
In order to burn calories and lose weight, Vera is trying to incorporate more exercise into her busy schedule. She has several short exercise DVDs she can compl
You have $50 to spend on cold cuts for a party. Ham costs $5.99/lbs, and turkey costs $4.99/lbs. Write an equation in standard form to relate the number of poun