jamyrashivers07 jamyrashivers07
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

If you purchased 5 apples for $2.99. what is the cost per apple?

Respuesta :

Kaelicakes
Kaelicakes Kaelicakes
  • 10-12-2019

Answer:

$5.98

Step-by-step explanation:

Answer Link
OTAKUGIRL8
OTAKUGIRL8 OTAKUGIRL8
  • 10-12-2020

Answer:

it's $0.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Based on figure 19-4, what is the student probably trying to test?
Which is greatest 895mm or 8,98mm?
Find the new amount, Increase 2850 by 18%
The Federal Art Project set a precedent forA. increased government support of radicals.B. federal funding of the arts and artists.C. free theater performances f
What geographic feature is associated with subduction zones?
I need a sentence with the word Fate in it!
What is a series of events that cells go through as they grow and divide?
Which is greatest 895mm or 8,98mm?
How do you do 3b+7.1=2.5b+11.5
is 0.1km greater than 10mm?