kk12321
kk12321 kk12321
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Rob and Alan went to taco express. Rob bought seven tacos and to fajitas and paid $12.65. Adam bought 4 tacos and one fajita and paid $6.95. Find the cost of one taco.

Respuesta :

jayceepricebaby
jayceepricebaby jayceepricebaby
  • 10-12-2019
I did the math and each taco is $1.25 each.
Answer Link

Otras preguntas

the three Gorges Dam spans the Yangtze river in China. true or false
What is another term for a dependent clause? a. conjunctive phrase b. subordinate clause c. complete sentence d. preposition phrase
y=3.6x Is this direct variation? if so, how do i identify the constant variation
contrast a healthy liver with that of a liver affected by alcohol consumption, include a minimum of 4 facts in your note-taking column?
how much centimeters are in 92 millmeter
The oxygen side of a water molecule is _____. neutral slightly negative slightly positive
What were the Atlantic Charter and the Yalta Conference? A. Secret meetings where Allies discussed how best to divide up the world after the war B. Ste
PLEASE HELP ME!! What is |9|? A. –9 B. 0 C. 9 D. 18
Factor 3x^2 + 2x -18x - 12
What is a Roman Empire?