lexie0815 lexie0815
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy 3 pints of raspberries for $12 how many pints of raspberries can you buy for $20

Respuesta :

darmer02
darmer02 darmer02
  • 13-01-2020
5 pints of delicious raspberries
Answer Link

Otras preguntas

Runnerz Inc.,a leading manufacturing and retail company that designs and develops footwear and apparel,has signed a contract with a particular courier service f
When creating a graph why is an appropriate tittle for a graph important
Solving systems of equations x+y=10 y=x-4
Which words could you substitute for sweltering in this sentence without changing its meaning?​
angle of elevation and depression​
Find the mass of an object on planet F if its weight is 650 N (g = 13m/s^2)
true or false? internal respiration pass oxygen body tissues
What makes producers so unique compared to other organisms in any ecosystem? A. They are the only organisms capable of capturing energy B. They are the only org
Monroe manufacturing has a quick ratio of 2.00x $31,000 in cash $17,500 in accounts recivable some inventory total current assets of $70,000 and total current l
Sasha noticed that the graph of the sales of yearbooks represented a proportional relationship. How could she have calculated the constant of proportionality by