lexie0815 lexie0815
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy 3 pints of raspberries for $12 how many pints of raspberries can you buy for $20

Respuesta :

gabegabemm1
gabegabemm1 gabegabemm1
  • 13-01-2020

Answer:

you get 5 pints

Step-by-step explanation:

Answer Link
tracynguyen1227 tracynguyen1227
  • 13-01-2020

Answer:

You can bye 5 pints

Step-by-step explanation:

3/12= 4

4/20=5

Answer Link

Otras preguntas

For geographers the movement of higher income residents and businesses into poor areas of inner cities is generally referred to as A. urban revitalization b. re
How many protons, electrons, and neutrons are in I- and Li+ ?
What are the steps to solving 46-3t=-23
a^2=-42+13a solve by factoring ?
How are centipedes adapted for a predatory way of life?
what factor is paired with 6 to give 24
What is the scientific notation for 568 billion?
What is a transformer?!?!
how would you say they (male) play volley ball in french
What was the role of a Private during WW1?