Samymayi Samymayi
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

Six yards of rope costs $5.50 while four yards costs $4.75.

Respuesta :

Lilythesus
Lilythesus Lilythesus
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Blazing new trails and moving west was very A. easy B. difficult C. uncommon​
If the radioactive half-life of a substance is 20 days, and there are 5 grams of it initially. When will the amount left be 2 grams? Round to the nearest tenth
5(6t-3)=5t+35find the value of t​
PLS HELP ASAP I HAVE 7 HOURS LEFT TO DO 20 ASSIGNMENTS
2. I wrote the Novel "Anand Math".​
find the measure of the indicated angle to the nearest degree. SOMEONE PLEASEE HELPP ME OUTT
How do you find a y-intercept
A girl has 9 skirts, 8 blouses, and 7 pairs of shoes. How many different skirt-blouse-shoe outfits can she wear? (Assume that each item matches all the others,
Ella ___tener _____________________ que estudiar más.
Company xyz made the following transactions 6 marks Borrowed loan of ksh 50000 to start a business Obtained Ksh 150,000 in cash from proceeds of sales Paid o