supergirldeisi123 supergirldeisi123
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the original cost? $99.50?

Respuesta :

nExOn
nExOn nExOn
  • 14-01-2020

$99.50 / 0.5 = $49.75

Answer Link

Otras preguntas

the number sentence 4x7=(4x3)+(4x4) is an example of what property
Which of these sentences about the status of women in Jane Austen’s time is true? A. Educated women could take up professions like medicine and law. B. Women di
Why did hunter-gathers move to the Nile valley
should i put a comma after blahh but now, blahh or before blahh, but now, blahh or what
Ten skeins of yarn will make 4 scarves. How many scarves can be made with 25 skeins of yarn?
a water pump moves 330 gallons of water in 22 minutes. What is the unit rate?
Bananas cost $0.49 per pound and grapes cost $1.15 per pound. Leanne bought 3.5 pounds of bananas and 2.4 pounds of grapes. How much did she pay for the bananas
For a traveler, why would paper currency be preferable to coins? a. because of acceptability b. because of limited supply c. because of uniformity d. because of
what is the purpose of the mantra during meditation? A.) it allows you to concentrate on one peaceful sound b.) it lets everyone know you're meditating c.) to
Help! What is one of the rumors surrounding where and how President Lincoln wrote his speech? A. He wrote it the night before in David Wills' house where he spe