dyllonlyden10 dyllonlyden10
  • 10-02-2020
  • Mathematics
contestada

Noah and Jonah go to Swirls and Twirls. The cost of a sundae is $1.35 per ounce.

Noah’s sundae weighs 4.6 ounces.what is the cost of Noah’s sundae?

Respuesta :

joyceedenfield joyceedenfield
  • 10-02-2020

Answer:

$6.21

Step-by-step explanation:

$1.35 x 4.6=$6.21

Answer Link

Otras preguntas

If the government decides to raise the minimum wage,ceteris paribus:_________. A) All workers are better off. B) All workers are worse off. C) Some workers are
Pls pls Pls Pls help me pls pls pls pls pls pls ASAP pls pls pls
Create a table and graph the equation y+3x=x^2. Identify the intercepts (if any)
Solve the equation vf=vi+at for a
Circuit breakers and disconnect switches are examples of what
5. What is the side length of a square with an area of 7 square units?
Solve for the missin
A conditional statement can be written as "If hypothesis, then conclusion". How can "your phone is set to vibrate so it will not disturb others" be written as a
Nevermind......................
0.297 x7.1 =297 + 20790 21.087 O True O False