lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

kris1005
kris1005 kris1005
  • 11-02-2020
She would pay $59.4. You multiply $4.95 by 12
Answer Link
amiehenson
amiehenson amiehenson
  • 11-02-2020

Answer:

$4.95 × 12 =59.40

Step-by-step explanation:

You multiply 4.95 ×12 which equals 59.40

Answer Link

Otras preguntas

Your cell phone company started a rewards club. For every three texts sent, you get 1515 points. You need 18001800 points for a prize. How many texts do you nee
plz help.....................
Part of resolving conflict includes picking a meeting place and figuring out a way to discuss the conflict. Which conflict resolution step is this?
How were direct democracy and education related in athens?
Felix and oscar applied for the same credit card from the same bank. The bank checked both of their fico scores. Felix had an excellent credit rating, and oscar
Osteoporosis not only results from primary and secondary aging, but also from too _____.
What would P(A|B) be?
What would happen to the core of the sun if the temperature rose slightly?
thank you for the answer and helping me get it correct
An algebra teacher drove by a farmyard full of chickens and pigs. The teacher happened to notice that there were a total of 100 heads and 270 legs. How many chi