antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

Why do people create,scruture and change government and I need it for an essay
Explain how to find the "geometric mean" of two numbers.
A conservative statistical test is one that question 22 options: minimizes both type i and type ii errors. minimizes type i errors, but increases the chance of
Explain the process behind the scientific method and how it has the potential to lead to a "feedback loop".
All outdoor amptitheater has 35 seats in the first row, 37 in the second rwo, and 39 in the thrid row and so om. there are 7 rows in total. how many van the amp
What happens with King Robbo first solo show
Photography emerged in 1839. What is true of Photography? A. It aided the realism movement because it allowed the photographer to capture the harsh conditions
Write each fraction as a decimal. Use bar notation if necessey.
Daniel is 12 years old. Elliot is 15 years older than Daniel. Frank is 3 years younger than Elliot. Find the ratio of Daniel's age to Frank's age. Give your ans
shoe me the answer to this problem x=y+1 4x-5y=-9