addymae7108 addymae7108
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

Nabuko bought 14 dog biscuits for $1.68 so how much will 32 cost

Respuesta :

aerynlaf2005 aerynlaf2005
  • 12-02-2020

Answer:

$3.84

Step-by-step explanation:

Divide $1.68 by 14 to find the cost of one dog biscuits. Then multiply that by 32 to find the cost of 32 biscuits. You should get $3.84.

Answer Link

Otras preguntas

Reynolds v. United States (1879) was important because.. it ruled that enslaved African Americans had the right o sue in U.S. courts it confirmed the right of C
Which statement is true about the process of amending the constitution? A. It involves the states, not the federal government B. It is an intentionally complex
Ella _____________ en el baño. what is the blank using ser versus estar?
One of the challenges facing the young American republic in its early years was ______________________ (an allegiance to local, rather than national, interests)
Which of the following is equivalent to x x ²2
My brother bought a new guitar hasn't haven't
Excerpts from the 2016 Platform of Party A Our agenda is high on job creation, expanding opportunity and providing a better chance at life for everyone willing
plz help me with thissss
the question is on the screenshot :)
How long would it take to travel from New York City to Saint Louis in 1800? In 1830?