s89094 s89094
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

Respuesta :

aliciacowellg
aliciacowellg aliciacowellg
  • 11-03-2020

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

Answer Link
bellaalmeida1407
bellaalmeida1407 bellaalmeida1407
  • 11-03-2020

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

Answer Link

Otras preguntas

Number 19 solve for X. Scale factor from A to B = 5:6
Can someone help me with the essential question and explain y?plzzzz its due tomorrow
Rate and ratio tables please!
a dinosaur fossil is 91,910,000 years old. how can you express this age in scientific notation with the highest level of precision? a. 9x10^7 b. 9.2x10^7 c. 9.1
Bennett displays his basketball jersey in a rectangular prism shaped glass case. The case has a length of 18 in, a width of 3.5 in. and a height of 25.5 in.How
Suppose the U.S. federal debt was $9,200,000,000,000. Let's say that the decision was made to reduce the debt by $10 million per day. How long would it take to
In the story treasure in the attic what is the theme
Question: who is wf bach?
Read these sentences from a famous speech made by President Roosevelt in 1941. Yesterday, December 7th, 1941 – a date which will live in infamy – the United Sta
Who challenged the Alien and Sedition act?